Süper Menü

Canım Sohbet

çet

Güzel sözler


-Yumurtlama döneminizi hesaplayın.

Eğer bebek sahibi olmak istiyorsanız, yumurtlama döneminizi bilmeniz size yardımcı olacaktır.Böylece hamile kalabilme şansınız yükselecektir.

-Bazal Vücut Isınızı kontrol edin

Yumurtlama döneminde,hormonal değişiklikler sebebiyle,vücut sıcaklığınızda 0,5 ile 1,6 derece arasında artışlar görülür.

Yumurtlama olduktan sonra vücut ısısı önce hafifçe düşer, progesteron hormonu salgısıyla birlikte  tekrar yükselir. Böylece hamile  kalma ihtimalinizin  düşük ve yüksek olduğu günleri belirleyebilirsiniz.

Hamile kalmak istediğiniz günden itibaren vücut sıcaklığınızı düzenli şekilde ölçüp not edin.Böylece her ay hangi günlerde doğurganlığınızın arttığını öğrenmiş olursunuz.

Bazal vücut ısısı sabah uykudan uyanıldığında ölçülmelidir.Dereceyi dilinizin altına yerleştirip 5 dakika bekleyin.(Eğer dijital dereceyse sinyal sesini bekleyin)

-Kilonuza dikkat edin

Normal kiloda olmanız hem hamile kalmanızı kolaylaştıracak hem de rahat bir hamilelik dönemi geçirmenizi sağlayacaktır.

-Sıkı giyecekler giymeyin (Erkekler için)

Sıkı giyecekler yüksek ısıya sebep olduğundan sağlıklı sperm gelişimini engellemektedir.Aynı olay uzun süre kalınan sıcak banyo için de geçerlidir.

-Folik Acid

Günde 400 mcg. Folik Acid alın.

-Alkolden ve sigaradan uzak durun

Yapılan araştırmalar,alkol ve sigaranın kadın doğurganlığını %50 azalttığını ve erkeğin sperm kalitesini ve sayısını düşürdüğünü ortaya koymaktadır.

-Stresden uzak durun.

Stres doğurganlığı olmsuz yönde etkilemektedir.

-Pozisyonun önemi

Bilimsel olarak tam olarak ispatlanmamış olsa da,erkeğin üstte olduğu pozisyonun spermin  rahime daha kolay yerleşmesini sağladığı görüşü yaygındır.Ayrıca ilişkiden sonra kadının hemen kalkmayıp bir süre yatakta sırt üstü yatması da tavsiye edilir.

İstediğiniz zaman hamile kalamamış olmanız mutlaka bir probleminiz olduğunu göstermez.Çiftlerin %80'i bir yıl deneme sonunda,%10'u ise ikinci yılın sonunda hamile kalmayı başarabiliyorlar.


Reklam


E-kart - Resimler


Şiirler


iletisim  Reklam  Gizlilik sözlesmesi
Diger sitelerimize baktiniz mi ? Radyo Dinle - milli piyango sonuclari - 2017 yeni yil mesajlari - Güzel sözler 2003- 2016 Canim.net Her hakki saklidir.