Güzel sözler | Fıkra | Hikaye | Şiir - Şair| Şarkı sözleri | Cep telefonları| Sohbet | Rüya | Sağlık | Biyografi | islam | Müzik | Haber

Canim.net
Hikayeler
Hikaye Ekle
Asker hikayeleri
Ayrılık hikayeleri
Aşk Hikayeleri
Aşk öyküleri
Başarı hikayeleri
Bilim kurgu hikayeleri
Çocuk Hikayeleri
Çocuk öyküleri
Dede korkut hikayeleri
Diğer Hikayeler
Dini Hikayeler
Dostluk Hikayeleri
Dostluk öyküleri
Dramatik hikayeler
Duygusal hikayeler
Edebi Hikayeler
Efsane hikayeleri
Gerçek Hikayeler
ilginç hikayeler
Komik Hikayeler
Korku hikayeleri
Kısa hikayeler
Kıssadan hisse hikayeler
Mektuplar
Padişah hikayeleri
Romantik hikayeler
Sevgi Hikayeleri
Tarihi hikayeler
Tatil hikayeleri
Türkü Hikayeleri
Yarış hikayeleri
Yaşanmış hikayeler
SABRINLA AŞIK ET KENDİNE

Hayat mutlaka ki zor, ama iyice zorlaştırmanın anlamıda yok. Zamanın geçtiğini bilmek ve acılarında, hüzünlerinde, mutsuzluklarında birgün elini eteğini çekip bizden kopup gideceğini, kolaylıkların, huzurun ve mutluluğun hiç beklenmedik bir anda kapımızı çalacağını bilmeli insan olan; 23 yıl boyunca sabırla beklemiştim evleneceğim insanı. Kim olduğunu bilmediğim insana 23 yıl boyunca hep sadık kalarak bekledim. Şunu biliyordum, birgün o karşıma çıkacak ve çıktığı zaman onun gözlerinin içine dürüstçe ve gözlerimi kaçırmadan baka bilmem için kendimi muhafaza etmeliydim en iyi şekilde.
Evet; beklememin ödülünü ben aldım, ama kolay olmadı tabiki. İnanılması zor ama ben eşimle netten tanıştım. 1 yıla aşkındır birlikteyiz. 8 aydır nişanlıyız. Çok şükür o kadar güzelki anlaşabilmek, anlayabilmek ve anlatabilmek...
Kader bu ya insanın karşısana beklenen kişinin nerden çıkacağı belli olmuyor işte. Biz çok güzel başladık ve çok güzel devam ediyorduk ama Erkek annesi yine devreye girdi ve bir sürü problem çıkarmaya başladı daha ilk nişanlanmamızdan önce, ama ben bunları hiç sorun etmedim, eşimin önünü iki de bir ısıtıp ısıtıp koymadım, yüzüne vurmadım, rencide etmedim, hep anlayışla karşıladım. Ailesinin eksikliğinin faturasını ona ödetmeye başlamadım. Şu bir gerçek ki ERKEKLER EVLENENE KADAR ANNELERİNİN, EVLENDİKTEN SONRA KADINLARININ ÇOCUĞUDUR, ONLARA BÜYÜK GİBİ DAVRANIRSANIZ KAYBEDERSİNİZ, hep onun ruhunu okşadım bu geçen sürede, tatlı dille her sorunu çözmeye çalıştım. Aramızdaki maddi uçurumu ona belli etmedim, çünkü o benim başımın tacı, onu bununla rencide etmedim Allah böyle birşey de nasip etmesin. Biz onunla yolaçıktığımızda zorluk, darlık, iyilik vb. her şeyi göze alarak başladık hiç bir şekilde onu yarı yolda bırakmam inşallah. Her gelen zorluğu olgunlukla karşılamak gerekiyor. Günümüzdeki evlilikler bunun için pamuk ipliğine bağlı değilmi, anlayışsızca erkeği bir rant gibi görüp,her istediğini almaya ve yaptırmaya çalışarak hem kendini kandırıp yıpratıyor, hemde eşini hayattan bıktırıyor, onun için biraz mütevazi hayata kanaat etmek gerekir. Bakın pırlantalarla bezenmiş insana bakıp imrenmek yerine, çöpleri karıştıran insanlara bakıp sonra kendimize dönerek tekrar tekrar şükretmek önemli olan bu işte. Ben onunla yaşadığım her şeye razıyım ve bundan sonrada böyle olacağı inancındayım. Hayat ve insanlar zor. Kimseyi değiştirmeye çalışmamalı, ya olduğu gibi kabul edeceksin, yada ekseninde fazla dolaşmayacaksın hepsi bu.
Eşimden çok memnunum Allahım razı olsun ama bende üzerime düşeni yaptığım kanısındayım. Ben onu her halukarda taşıdıkça ve sorun çıkarmadıkça eşim her defasında sana yeniden ve sabrına aşık ediyorsun diyor bana...SABRINLA AŞIK ET KENDİNE hikayesini okudunuz.
Bu hikaye 2146 kez okundu.


<< Önceki Hikaye || Sonraki Hikaye >>

Bu kategoride en çok okunan 10 hikaye

1. aşk hikayesi(çok acıklı):(
2. herşey telefonla başladı
3. Çok Özel Bir Hikaye
4. 23 NUMARALI OTOBÜS
5. Benim hikayem
6. EN ACI SEVGİLİLER GÜNÜ
7. ELVEDA BITANEM
8. O EVLİYDİ
9. LeYLa ile MecNuN
10. Bir AŞK Masalı
Burada geçen Hikayelerden ekleyenler sorumludur.Canim.net hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
iletisim  Reklam  Gizlilik sözlesmesi
Diger sitelerimize baktiniz mi ? Radyo Dinle - milli piyango sonuclari - 2017 yeni yil mesajlari - Güzel sözler 2003- 2016 Canim.net Her hakki saklidir.