Güzel sözler | Fıkra | Hikaye | Şiir - Şair| Şarkı sözleri | Cep telefonları| Sohbet | Rüya | Sağlık | Biyografi | islam | Müzik | Haber

Canim.net
Hikayeler
Hikaye Ekle
Asker hikayeleri
Ayrılık hikayeleri
Aşk Hikayeleri
Aşk öyküleri
Başarı hikayeleri
Bilim kurgu hikayeleri
Çocuk Hikayeleri
Çocuk öyküleri
Dede korkut hikayeleri
Diğer Hikayeler
Dini Hikayeler
Dostluk Hikayeleri
Dostluk öyküleri
Dramatik hikayeler
Duygusal hikayeler
Edebi Hikayeler
Efsane hikayeleri
Gerçek Hikayeler
ilginç hikayeler
Komik Hikayeler
Korku hikayeleri
Kısa hikayeler
Kıssadan hisse hikayeler
Mektuplar
Padişah hikayeleri
Romantik hikayeler
Sevgi Hikayeleri
Tarihi hikayeler
Tatil hikayeleri
Türkü Hikayeleri
Yarış hikayeleri
Yaşanmış hikayeler
Korkulu Ruya

"Korkulu rüya "
Hasan kira kaldığı evden çıkıp her zamanki gibi derse koşuyordu . Yola vardıklarında sol tarafa baktı , arabaler uzakta olduğundan çabuk yolu geçmeye çalıştı . Birden ayağı kaldırım çizgisinde takıldı ve ayakkabısının üstü para - para oldu . Şu an öyle bil ki , Hasanı araba vurdu . Yok , belki de araba çarpsaydı bu kadar kalp ağrısı , iç sarsıntı geçirmezdi . . Ya araba vurup öldürür , ya da hafifçe zedelenerdi . . .
Çünkü o , " şapaşki " ye benzer ayakkabıya 40 lira verip aldığında onu sonbahar ve kış aylarında giyinmeyi hedeflemektedir , bütcesini zora düşürmüştür . Şimdi o ne yapacaktı ?
Ailesinin maddi durumu iyi değildi . O , bu III kursta okuyordu . Bu 3 yıl içinde ebeveynlerinin onun okuması , ehityaclarının karşılanması için nelere qatlaşdığını , ne çile çektiğini bir o biliyordu , bir de Allah .
Şeker hastası olan annesi ev işlerin güçle yola veriyordu . Ayağında damar hastalığı olan babası Hasanın yüksek eğitim alması icin birilerinin kişisel tasarufatında işlemekten tutmuş sürüş , inşaatlarda fehlelik , taş ustalığına kadar zahmetli işlerde çalışıyordu . ( Oysa , doktor ona 3 kg dan fazla ağırlık kaldırmaya izin vermiyordu ) . Artık havalar soğuduğu için babasının eli bu ağır işlerden de çıkmıştı . . .
Hasanın hem okuyup , hem işlemesine ise ne ebeveynleri ikna oldu , ne de okumakla çalışmak bir yerde alınmıyordu . . . Derslere ciddi yanaşmayıb işlese idi , gerek kazandığı parayı da semestrin sonunda sınavdan geçmek için vermek zorundaydı. . .
Hasan çaresiz ve umutsuz durumda kaldırım üste oturup ne yapacağını bilmiyordu . .
Nasıl oldu ki , bu tür dikkatsizlik etti ?
Çünkü o , üst başının beğenisine , ayakkablarına dikkatle yanaşırdı . . .
Cebinde bulunan para yeni ayakkabı almaya yeterli etmeyecekti .
O , kendi kendine düşündü :
- Aileme telefon edip söylesem , ayakkabı almak için parayı nereden olursa , kendi boğazlarından kesseler de , çevremden borç alırlarsa , hatta dilenmek de olsa bulup gönderecekler . Ancak Hasan iyi biliyordu ki , ebeveynlerinin 150 lira bursun yarıdan fazlası ona aylık talebi karşılamak için gönderiliyor , kalanı ise Haktan onların ihtiyacın , hiç ilaçların da almaya yeterli değildi .
Allahım bu tür çaresiz , yardımsız durumda ne yapacağım , derse nasıl gedecem ?
Öyle yırtılıp ki , tamir de edilesi değil ki , tamir etdirim " diyerek gözleri dolmuş şekilde içten feryat ediyordu . . .
O , hıçkırarak hüngür hüngür ağlamak , derdini haykırmak istedi , ancak sesi çıkmıyor , onu buz gibi ter basıyordu . . .
Aniden dik atılıp uykudan uyandı . Gecenin bir alemi vardı .
Şimdi uykuda geçirdiği heyecandan , korkudan , bir de ki , bunun uyku olmasının sevincinden ihtiyar olarak yanaklarından gözyaşı sızıyordu . . .
Hasan yatağından kalkıp kapıya sarı gitti ve sevinç gözyaşları dökerek ayakkabılarını boyadı ve yol çarpayısının baş tarafından yere koydu . Sonra yatağına girip uyumaya çalıştı
P. S. Size bir sır vereyim : Aslında Hasan adlandırdığım bu bu öğrenci oğlan benim . . . Okurlarım utandığım için adımı gizlemek istemiştim . . . .
Nemet TahirKorkulu Ruya hikayesini okudunuz.
Bu hikaye 4651 kez okundu.


<< Önceki Hikaye || Sonraki Hikaye >>

Bu kategoride en çok okunan 10 hikaye

1. Bir bebeğin anne karnında melekle konuşuyor(okumadan geçmeyin çok acıklı gerçek olay)
2. YETİM ÇOCUK
3. inanılmaz bir aşk efsane gibi lütfen okuyunuz
4. FAKİR AİLE
5. Bır annenın fedakarlıgı
6. aşık oldum ama imkansız işte
7. imkansız =(((((((((
8. kalbim kırık
9. küçük çocuk
10. Büyük Umut
Burada geçen Hikayelerden ekleyenler sorumludur.Canim.net hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
iletisim  Reklam  Gizlilik sözlesmesi
Diger sitelerimize baktiniz mi ? Radyo Dinle - milli piyango sonuclari - 2017 yeni yil mesajlari - Güzel sözler 2003- 2016 Canim.net Her hakki saklidir.