Güzel sözler | Fıkra | Hikaye | Şiir - Şair| Şarkı sözleri | Cep telefonları| Sohbet | Rüya | Sağlık | Biyografi | islam | Müzik | Haber

Canim.net
Hikayeler
Hikaye Ekle
Asker hikayeleri
Ayrılık hikayeleri
Aşk Hikayeleri
Aşk öyküleri
Başarı hikayeleri
Bilim kurgu hikayeleri
Çocuk Hikayeleri
Çocuk öyküleri
Dede korkut hikayeleri
Diğer Hikayeler
Dini Hikayeler
Dostluk Hikayeleri
Dostluk öyküleri
Dramatik hikayeler
Duygusal hikayeler
Edebi Hikayeler
Efsane hikayeleri
Gerçek Hikayeler
ilginç hikayeler
Komik Hikayeler
Korku hikayeleri
Kısa hikayeler
Kıssadan hisse hikayeler
Mektuplar
Padişah hikayeleri
Romantik hikayeler
Sevgi Hikayeleri
Tarihi hikayeler
Tatil hikayeleri
Türkü Hikayeleri
Yarış hikayeleri
Yaşanmış hikayeler
İKİ İYİ DOST

İki iyi dost varmış. Bunlardan biri çok kurnaz diğeri ise çok safmış. Günlerden birgün kurnaz olan saf olan arkadaşının yanına gitmiş. Ondan para istemiş. Saf olan, arkadaşına istediği parayı hiç düşünmeden vermiş. Bir başka gün kurnaz olan saf olanın işini istemiş. Saf yine düşünmeden işini de vermiş. Kurnaz olan tekrar çıkmış dostunun karşısına. Ve bu defa ondan nişanlısını istemiş. Saf olan çok şaşırmış ama zorda olsa ona nişanlısını vermiş. Çünkü dostunu çok ama çok seviyormuş. Günler geçmiş aradan. Bu defa saf olan çok zor durumdaymış. Hemen aklına en iyi dostu gelmiş. En sevdiği dostunun yanına gitmiş. Ondan iş istemiş ama kurnaz olan arkadaşı ona iş vermemiş. Saf olan şaşkın ve üzgün bir şekilde evine geri dönmüş. Günler geçmiş aradan yine. Birgün saf olanın evine dilenci, yaşlı bir kadın gelmiş. Ondan yemek istemiş. Saf olan hiç düşünmeden evine buyur etmiş. Daha sonra saf olan bu yaşlı teyzeye ''İstersen evimde kal. Ben yalnızım. Ben çalışır sen de bana yemek yaparsın'' demiş. Yaşlı teyze kabul etmiş. Bir başka gün dilenci yaşlı bir adam gelmiş. Saf olan onu da kabul etmiş ve yaşlı adam da onlarla yaşamaya başlamış. Ama yaşlı adam çok geçmeden vefat etmiş. Bu yaşlı adamın çok büyük bir mirası varmış ve bu mirası saf olana bırakmış. Saf olan artık çok zenginmiş. Birgün yaşlı teyze buna ''Evladım artık evlenme zamanın geldi. Eğer sen de uygun görürsen seni bir kızla evlendirmek istiyorum '' demiş. Saf olan kabul etmiş ve düğün günü gelmiş. Saf olan düğününe en iyi dostunu da yani kurnaz olanı da çağırmış. Düğün başladığında saf olan eline mikrafonu almış ve başlamış anlatmaya:
''Benim çok iyi bir dostum vardı. Birgün benden para istedi ve ben hiç düşünmeden verdim. Yine birgün benden işimi istedi. Ben yine düşünmeden verdim. Tekrar geldi ve benden bu defa nişanlımı istedi. Çok şaşırdım. Üzülerek onu da verdim. Çünkü ben dostumu çok seviyordum. Bu defa ben zor duruma düşmüştüm. Gidip ondan iş istedim ama bana iş vermedi. Ama ben yine de onu düğünüme çağırdım. Çünkü asıl dostluk budur.''
Bu defa kurnaz olan almış mikrafonu eline ve başlamış anlatmaya:
''Çok sevdiğim bir dostum vardı. Çok safdı. Birgün ondan nişanlısını istedim. Üzgün bir şekilde nişanlısını verdi. Nişanlısını istememin sebebi kızın ona layık olmamasıydı. Kız çok kötüydü ama arkadaşım saf olduğu için bunu görememişti. Birgün benim yanıma geldi ve benden iş istedi. Ona iş vermedim. Çünkü onu kendi himayem altında çalıştıramazdım. Ben en iyi dostuma emir veremezdim. Birgün yaşlı bir teyze geldi onun evine. O benim annemdi. Onu arkadaşıma bakması için ben göndermiştim. Yine birgün yaşlı bir amca geldi. İşte o adam benim babamdı. Ölmesine az bir vakit kalmıştı. Mirasını dostuma bırakması için ben gönderdim. İşte şuan da evlendiği kişi de benim kız kardeşim. Onu evlenmesi için ben ikna ettim.'' Saf olan göz yaşlarına boğularak en iyi dostuna tüm gücüyle sarılmış...İKİ İYİ DOST hikayesini okudunuz.
Bu hikaye 57107 kez okundu.


<< Önceki Hikaye || Sonraki Hikaye >>

Bu kategoride en çok okunan 10 hikaye

1. gerçek dost
2. GERÇEK BİR DOST HİKAYESİ OKUMAYA HAZIR MISINIZ?
3. 3 iyi arkadaş
4. DUYGU ADASI
5. dostluk(kesinlikle okuyun)
6. GERÇEK DOSTLUK BÖYLE OLUR
7. paylaşmak
8. Cennet
9. dostluk
10. dost dediğin boyle olur
Burada geçen Hikayelerden ekleyenler sorumludur.Canim.net hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
iletisim  Reklam  Gizlilik sözlesmesi
Diger sitelerimize baktiniz mi ? Radyo Dinle - milli piyango sonuclari - 2017 yeni yil mesajlari - Güzel sözler 2003- 2016 Canim.net Her hakki saklidir.