Güzel sözler | Fıkra | Hikaye | Şiir - Şair| Şarkı sözleri | Cep telefonları| Sohbet | Rüya | Sağlık | Biyografi | islam | Müzik | Haber

Canim.net
Hikayeler
Hikaye Ekle
Asker hikayeleri
Ayrılık hikayeleri
Aşk Hikayeleri
Aşk öyküleri
Başarı hikayeleri
Bilim kurgu hikayeleri
Çocuk Hikayeleri
Çocuk öyküleri
Dede korkut hikayeleri
Diğer Hikayeler
Dini Hikayeler
Dostluk Hikayeleri
Dostluk öyküleri
Dramatik hikayeler
Duygusal hikayeler
Edebi Hikayeler
Efsane hikayeleri
Gerçek Hikayeler
ilginç hikayeler
Komik Hikayeler
Korku hikayeleri
Kısa hikayeler
Kıssadan hisse hikayeler
Mektuplar
Padişah hikayeleri
Romantik hikayeler
Sevgi Hikayeleri
Tarihi hikayeler
Tatil hikayeleri
Türkü Hikayeleri
Yarış hikayeleri
Yaşanmış hikayeler
Abdest Almak

Abdest almak dinimiz için çok önemlidir. Namazı kılarız. Fakat abdest olmadan kabul olmaz. İbadetlerimizi abdest ile yaparsak içimiz daha rahat olur. Örneğin orucunuzu açacaksınız. Abdestli olmak mı daha iyi olur abdestsiz mi? Düşünün siz orucunuzu açarken Peygamber Efendimiz (s.a.s) sofraya oturdu. O zaman ne yaparız. Peygamberimizin yanında (s.a.s) abdestsiz mi otururuz. Abdest bu yüzden çok önemlidir.
Bu önemli olan şey Hadis-i Şeriflerde şöyle söyleniyor. ‘’Abdeste devam et ve güzel abdest al ki ömrün uzasın. ‘’ Buda demek oluyor ki abdest ömrü uzatıyor. Yani ne olursa olsun abdestin bize zararı yok hatta ve hatta yararı çoktur.
Değerli kardeşlerim her kez Allah katında birdir. Allah adam öldürmüş birine hadi seni affettim sen git Cennet’e der mi? Veya namazını eksiksiz kılan birine seni hiç beğenmedim. Sen Cehennem’liksin der mi? Tabi ki de demez. Ama Allah’ın huzuruna abdestli bir şekilde gidersen Allah senden 10 kat, 100 kat hatta 1.000 kat memnun olur. Namaz dinin direğidir. Abdestte namazın direğidir. Siz eğer abdestsiz dolaşırsanız namazın direği kopar. Namazın direği koparsa dininde direği kopar. Yani dolaşımlı bir şekilde abdestsiz olan dininin güzelliklerini tam olarak tadamaz. Abdestin birçok yararı vardır. Sizi cinlerden şeytanlardan korur. Abdestli yani temiz birine dokunamaz şeytan dokunamaz cinler. Çünkü abdestli biri Allah katında çok nurlu çok güzel biridir. O resmen bir şaheserdir. Çocuğunuza 7 yaşından itibaren namaz kıldırın diyen Peygamber Efendimizin (s.a.s.) sözüne kim karşı çıkabilir. Çocuğunuza 7 yaşından itibaren namaz kıldırın. Fakat namazdan önce abdesti bilmesi lazımdır. Bu yüzden çocuğunuza 6 yaşından itibaren abdesti öğretin. Belki ne olduğunu o an anlamaz fakat size ileride çok dua eder. Babam veya annem bana abdesti ve namaz kılmayı öğretti. Allah onlardan razı olsun der. Namazı her kişiye sevdirmeliyiz. Tüm Müslümanlar, Müslümanlıklarını doğru dürüst yaşamalıdır. Namazı sevmeli, Kur-an-ı Kerim’i sevmeli, dini kitapları okumalıdır. Tabi ki de namaz için abdest, Kur-an için abdest olmalıdır.Abdest Almak hikayesini okudunuz.
Bu hikaye 11328 kez okundu.


<< Önceki Hikaye || Sonraki Hikaye >>

Bu kategoride en çok okunan 10 hikaye

1. İSLAMİYETİN DOĞUŞU VE YAYILIŞI
2. PEYGAMBER EFENDİMİZDEN NASİHATLAR
3. duanın gücü
4. Koca Karı ile Hz. Ömer
5. KARINCA İLE HZ. SÜLEYMAN (a.s)
6. Kabirde İlk Gece
7. Hz.muhammed(s.a.v) bir hikayesi
8. Yaşanmış En Güzel Aşk Hikayesi-Hz.Muhammed s.a.v Hz.Hatice r.a
9. KADERİ MERAK EDENLER OKUSUN VE ŞAHİT OLSUNLAR
10. Cennetlik annenin dünya çilesi
Burada geçen Hikayelerden ekleyenler sorumludur.Canim.net hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
iletisim  Reklam  Gizlilik sözlesmesi
Diger sitelerimize baktiniz mi ? Radyo Dinle - milli piyango sonuclari - 2017 yeni yil mesajlari - Güzel sözler Sohbet 2003- 2016 Canim.net Her hakki saklidir.