Güzel sözler | Fıkra | Hikaye | Şiir - Şair| Şarkı sözleri | Cep telefonları| Sohbet | Rüya | Sağlık | Biyografi | islam | Müzik | Haber

Canim.net
Hikayeler
Hikaye Ekle
Asker hikayeleri
Ayrılık hikayeleri
Aşk Hikayeleri
Aşk öyküleri
Başarı hikayeleri
Bilim kurgu hikayeleri
Çocuk Hikayeleri
Çocuk öyküleri
Dede korkut hikayeleri
Diğer Hikayeler
Dini Hikayeler
Dostluk Hikayeleri
Dostluk öyküleri
Dramatik hikayeler
Duygusal hikayeler
Edebi Hikayeler
Efsane hikayeleri
Gerçek Hikayeler
ilginç hikayeler
Komik Hikayeler
Korku hikayeleri
Kısa hikayeler
Kıssadan hisse hikayeler
Mektuplar
Padişah hikayeleri
Romantik hikayeler
Sevgi Hikayeleri
Tarihi hikayeler
Tatil hikayeleri
Türkü Hikayeleri
Yarış hikayeleri
Yaşanmış hikayeler

bundan yıllar milyonlar seneler önce, varılması imkansız ama bi o kadarda varılmak istenen bir yerde bir saray varmış. bu sarayın halkı özel ve mutluymuşlar. kraliçeleri aylara , gecelere hükmeder kralı güneşin ışığın hükümdarı imiş. bir gün bulutsuz bir gecede milyonlarca yıldız dans etmeye başlamış çünkü dünyaya bir prenses gelmiş. prenses ay ve güneş ile yaşar büyürmüş öyle olmuş ki onun kadar iyi kalpli güzel yürekli biri daha tanınmaz olmuş. prensler onun uğrunda ölmeye bile razı olmuşlar ama prenses aşkı beklemiş. günler günleri kovalamış prensesin talibi gittikçe artmış. prenses umudunu yitirmeye başlamış. gördüğünde kalbini yerinden çıkaracak birini bulamamış. onun mutsuzluğu gök yüzüne vurmuş yıldızlar dökülür güneş ısıtmaz olurmuş. kral endişe içinde beklermiş eli kolu bağlı. aşkı bekleyen prensesimiz bekleyedursun onu gökyüzünde bekleyen biri varmış aşkı o kadar büyükmüş ki. öyle parıldarmış ki güneş bile zaman zaman kıskanırmış onu, ama aklında biricik prensesi varmış. yıldız her gecen gün dahada parıldamış, aşkı içini o kadar yakarmış ki bir gün dayanamaz olmuş. yalvarmış Allaha '' yarabbim beni yaratan sensin şikayetçi değilim ama öyle bir yanarım ki bir tek sen bilirsin görürsün,indir beni gökyüzünden gidiyim ona istemezse beni havayla karıştır yok olayım '' demiş. Duası kabul olmuş. hızla inmiş yere görenler kuyruklu yıldız sanmış ama o aşkla yanan biriymiş. yıldızımız düşmüş yeryüzüne öyle bir düşmüş ki prensesin tertemiz kalbi deli gibi atmış, heyecanlanmış. koşmuş gitmiş sesin geldiği yere bir ışık vurmuş yüzüne sanırsınki güneş yanında parlar. genç sersemlemiş bir anda kalbi öyle bir atmış ki , prenses karşısında ki gence doğru yaklaşmış ama kalbi o kadar çarpmış ki tamda dediği gibi yerinden çıkacakmış gibi o ana anlamış sevdiği adam karşısında '' kimsin sen ''demiş prenses. yıldızımız yaklaşmış eğilmiş ve'' sizin aşkınızla yanan bir yıldız'' prenses çok sevinmiş. yıldızımız kalkmış ayağa almış prensesimizi kollarına öyle bir aşk'mış ki onların ki onlar için yaratan bir yıldız koymuş gök yüzüne adı kutup yıldızıymış. yanında bütün yıldızlar sönük kalırmış sırf çünkü o aşkla parlarmış.hikayesini okudunuz.
Bu hikaye 1715 kez okundu.


<< Önceki Hikaye || Sonraki Hikaye >>

Bu kategoride en çok okunan 10 hikaye

1. orman
2. eski çoraplar
3. Kızıl saçlı kız
4. Leyleğin Başına Gelenler
5. ...Hazır Cevap...
6. İnsanı intihara bile sürükleyebilir.
7. Orda 1 köy var uzakta ( 4 ayaklılar )
8. işte yine yaptım
9. ÇOOK İLGİNÇ(OKUYUNCA TÜYLERİNİZ DİKEN DİKEN OLACAK)
10. olduğum yerde donup kaldım
Burada geçen Hikayelerden ekleyenler sorumludur.Canim.net hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
iletisim  Reklam  Gizlilik sözlesmesi
Diger sitelerimize baktiniz mi ? Radyo Dinle - milli piyango sonuclari - 2017 yeni yil mesajlari - Güzel sözler Sohbet 2003- 2016 Canim.net Her hakki saklidir.