Güzel sözler | Fıkra | Hikaye | Şiir - Şair| Şarkı sözleri | Cep telefonları| Sohbet | Rüya | Sağlık | Biyografi | islam | Müzik | Haber

Canim.net
Hikayeler
Hikaye Ekle
Asker hikayeleri
Ayrılık hikayeleri
Aşk Hikayeleri
Aşk öyküleri
Başarı hikayeleri
Bilim kurgu hikayeleri
Çocuk Hikayeleri
Çocuk öyküleri
Dede korkut hikayeleri
Diğer Hikayeler
Dini Hikayeler
Dostluk Hikayeleri
Dostluk öyküleri
Dramatik hikayeler
Duygusal hikayeler
Edebi Hikayeler
Efsane hikayeleri
Gerçek Hikayeler
ilginç hikayeler
Komik Hikayeler
Korku hikayeleri
Kısa hikayeler
Kıssadan hisse hikayeler
Mektuplar
Padişah hikayeleri
Romantik hikayeler
Sevgi Hikayeleri
Tarihi hikayeler
Tatil hikayeleri
Türkü Hikayeleri
Yarış hikayeleri
Yaşanmış hikayeler
İmkansız Zenginlikler. /1.bölüm./


İmkansız Zenginlikler. /1.bölüm./

Yazar-Melih Barut.

/1990,lı yılların ortaların,da. Ayşe,Fatma,Ali, ve Mehmet. 4 Kardeş. Okul için hazırlanıyorlardı. En büyüğü. Ayşe, lise sona. Fatma, lise bire. Ali, ve Mehmet ikizlerdi.
ikiside. 7.sınıfa gidiyordular. En küçüğü Volkan 3 yaşında. Tam 5 Kardeş. Anne,Şerife. Baba,da Ömer Bey,di./

Ayşe-Haydi, Hazırlanın çocuklar. Ne Duruyorsunuz?
Mehmet-Abla. Ayakkabım küçüldü. Ayaklarıma uymuyor.
Ayşe-Allah Allah ! Ne çabuk büyüyor. Sizin Ayaklarınız ya. eee? Ne Yapacaksın? vallaha ! Ben bilmem. Babama, yada Anneme söyle. Haydi. Ben Kaçar.
Mehmet-Yaa off ! Ben şimdi "Ne Yapacağım?"
/3 Kardeş. Okula Giderler. Fakat,sadece Mehmet, gitmez. Sonra. düşünür-düşünür. -Acaba, Ne Yapsam ? "Ha Buldum." terliğim var. onu giysem. kimsenin ruhu bile duymaz. Okula gider. Gelirim. "Kimsenin Ruhu Bile Duymadan." /Hemen kalvaltısını yapar. Ama,evde sadece. Salata, ve Domates vardır. Onları Yer. "Tabi herzamanki gibi. " Sonrada... Giyinir. ve Okula gider./

/Mehmet, Okula Girdiği an... Öğretmen Mehmet,in terliğini farkeder./ -Oğlum. Bune? Sahilemi Geldin? "Allah Aşkına" haa? Oğlum. Sana diyorum. /Mehmet,in ikiz kardeşi. Ali, kardeşini korumak için. Yalan Söyler. Ali-"Benim suçum hocam." Ben,yaptım. Oyun Oynadık, Oyun Oynadık,tan sonra... Kavga Ettik. Sonrada... Gıcıklık olsun diye. Kardeşimin ayakkabısını yırttım.
/Mehmet Şaşırır. -Ne? Ne? haaa şimdi hatırladım. Evet doğrudur. Hocam. /Mehmet sessizce. Aliye. -Sağol. der./

Öğretmen-Pek inandırı gelmedi bana. ama neyse. Birdaha böyle olmasın. -ki olmayacak. Benim dersimde kimse bu gibi şeylere özenmesin. Neyse. Bu seferlık affettim fakat birdaha affetmem. diyim bak. /Mehmet,kendisine şey dendiği için biraz kalbi kırırmışdı. Ağrına Gelmişti. Çünkü, böyle durumları pek alışık değildi. O Hiç Böyle yapmazdı. Derse Geç kalmaz. Okula Ayakkanbıylan gelir. Dersi Dinleyen. Çalışkan biriydi. Bu Nedense ilk defa başına gelmişti./

/Mehmet içinden... /Keşke bende öbür insanlar. gibi olsaydım. Zenginler gibi. Parası olanlar. güçlüler. gibi. Ama bu İmkansızdı. işte Ben buna İmkansız Zenginlik. derdim. hep. çünkü ben hayatım boyunca çok ama çok zengin olmak isterdim. tek dileğilm,Tek isteğim. Buydu galiba. Bu Şimdilik İmkansız. Babam çalşmıyor. Daha doğrusu çalışamıyor. İş bulamıyor. Yada kimse iş vermiyordu. Çünkü Babam hastaydı. Biraz yaşlıydı. 45-50 Yaşlarında. -ki yaşlı olması hiç birşeyi değiştirmez. Ama, Babam. Birde hastaydı. Okadar uzun çalışamazdı. Yemeğini bile zor yer. Çayını,Suyunu zor yudumlardı. Okuma-Yazmasınıda bilmezdi. Hep Ayşe ablam. Rehberlik. Yapardı. Heryerde. Bize. ve En çok Annem ile Babama. Ayşe Ablam lise sona gidiyordu. Üniversteyi bitirince. Çok iyi bir veteriner olucakmış. O böyle istiyor. "Veterinerlik" Hayvanları çok severim. Acaba bendemi veteriner olsam? Yokkk yokkk. En iyisi Oyuncu,Oyuncu Ben,oyuncu olmak istiyorum. yada yazar. yada ingilizce öğretmeni. Karar Veremedim. Gitti. Şimdi Okullar açılalıda Neredeyse 1 Ay oldu. Yazılılara çok az kaldı.

/2 Gün Sonra.../ /Ev Sahibi gelir. Kapıya Tah-Tık-Tak-Tık vurur. Ev Sahibimiz. Nekadar kötü bir insan bu. Acımasız,düşüncesiz. Hemde Neredeyse sabahın körü. daha saat 9 buçuk. Meğersi. Ömer Bey. 3 Aydır. Kirayı ödemiyormuş. Onun için kiracı kapıya dayanır. Baba Kapıyı açar./
Anne- Hayırdır inşallah bu saatte kimBaba-Dur bir bakayım. /Kapıyı açar./
Ev Sahibiı-Ben Ben Ev Sahibiniz. 3 aydır, kirayı ödemiyorsunuz. Ömer. Ya çabuk,şimdi çıkınız evimden. Çıkınnnnnn.
Baba-Lütfen bari çocuklarıma acıyınız. Lütfen yapmayın bunu yapmayın.İmkansız Zenginlikler. /1.bölüm./ hikayesini okudunuz.
Bu hikaye 5495 kez okundu.


<< Önceki Hikaye || Sonraki Hikaye >>

Bu kategoride en çok okunan 10 hikaye

1. sapık adam
2. tüm gençlere örnek olsun bu yasananlar LÜTFEN OKUYUN
3. CAN İLE CANAN(YEMİN EDERİM GERCEK)
4. küçük kızın hayali
5. kardeşlik sevgisi
6. Anneler günü hikayesi
7. Kedi
8. Teyzemin Kızının Götünü siktim
9. çok korkunç lütfen izleyin beni o zaman anlarsınız...
10. GÜCLÜ OLMAK ZORUNDAYIM
Burada geçen Hikayelerden ekleyenler sorumludur.Canim.net hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
iletisim  Reklam  Gizlilik sözlesmesi
Diger sitelerimize baktiniz mi ? Radyo Dinle - milli piyango sonuclari - 2017 yeni yil mesajlari - Güzel sözler Sohbet 2003- 2016 Canim.net Her hakki saklidir.