Güzel sözler | Fıkra | Hikaye | Şiir - Şair| Şarkı sözleri | Cep telefonları| Sohbet | Rüya | Sağlık | Biyografi | islam | Müzik | Haber

Canim.net
Hikayeler
Hikaye Ekle
Asker hikayeleri
Ayrılık hikayeleri
Aşk Hikayeleri
Aşk öyküleri
Başarı hikayeleri
Bilim kurgu hikayeleri
Çocuk Hikayeleri
Çocuk öyküleri
Dede korkut hikayeleri
Diğer Hikayeler
Dini Hikayeler
Dostluk Hikayeleri
Dostluk öyküleri
Dramatik hikayeler
Duygusal hikayeler
Edebi Hikayeler
Efsane hikayeleri
Gerçek Hikayeler
ilginç hikayeler
Komik Hikayeler
Korku hikayeleri
Kısa hikayeler
Kıssadan hisse hikayeler
Mektuplar
Padişah hikayeleri
Romantik hikayeler
Sevgi Hikayeleri
Tarihi hikayeler
Tatil hikayeleri
Türkü Hikayeleri
Yarış hikayeleri
Yaşanmış hikayeler
GÖZLERİ BAHAR

Belki de yaşanması gereken buydu diye düşündü genç kız yalnız kalmak oysa herkesin beğendiği bir genç kızdı herkes peşinden koşardı o mahallenin en çirkin adamını sevmişti ne sevmek ama öl dese ölecekken adam bir kere olsun yüzüne bakmamış
bir kere diğer erkekler gibi arkasından iç çekmemişti sesli sesli, zaten mahallede onu kimse tanımazdı bakkalın kasabın ve manavın dışında onlarda sanki sır gibi susarlardı. Hep bir efsaneydi yok katilmiş yok asker kaçağı yok bilmem ne kaç kere şikayet edilmişse hiçbiri doğru çıkmamıştı . oysa sadece hafiften tebessüm ediyor kimseyi önemsemiyordu. Kız ant içmişti bu adamın gizini çözecek onu kendine aşık edecek ve sonra yüz üstü bırakıp gidecekti , her kızdığında böyle düşünüyordu ama çılgınca seviyordu kendisinin bile anlam veremediği bir sevgi. Mahalleli korksa da gizemli bulsa da güvenirdi bu garip adama herkese yardım ederdi aslında kim bilir belki bu yönünü seviyordu bilmiyorum dedi kahretsin ki neden sevdiğimi bilmiyorum.
Oysa bilmediği öyle şeyler vardı ki o adam hakkın da sevdanın. Kendisine öyle yangındı ki kuzey ve hakkında öyle çok şey biliyordu ki tek eksiği kimsenin bilmediği şey kuzey kördü . bunu o kadar güzel saklıyordu ki herkes onun hep sarhoş olduğunu düşünüyordu en çok ta bu yönü sevilmiyordu sabahtan evden çıksa sarhoş bir adam kim severdi ki.sevdanın içinde aylar boyu kuzeye karşı sevgisi biteceğine sürekli büyüyor karşı çıkılmaz bir hal alıyordu, ne çok evinin önünden geçmiş ne çok ikinci defa karşısına çıkmıştı bu aralar be adam bakar gibi yapacağına bir kere gözlerime baksana. Süleyman yine sevdayı anlatıyordu abi kız sana sırılsıklam aşık bir merhaba desen belki gözlerin sorun olmaz bir denesen be abi bilmiyorsun kız eriyip gidecek . sonunda peki dedi kuzey sende yanımda ol Süleyman yanımdan geçerken yakınlaştığında seslen ona seninle konuşurken ben gözlerine bakar gülümserim deneyelim bakalım, anlarsa ve isterse olur hem gözlerim açılacak belki bu sefer ameliyat olacağım sevda için sevgim için bende onu çok seviyorum be Süleyman ama biliyorsun. Ertesi gün kuzeyle Süleyman sevdanın evinin oradan geçerken sevda hemen dışarı fırladı annesi kızım bırak şu sarhoşu istemiyor seni işte dediğinde hayır anne dedi bu sefer konuşacak ve her şeyi halledeceğim yeter artık ya benimle konuşur ya da buralardan giderim seviyorum anne anla seviyorum. Annesi kızım akşam sabah içen bir adam sana ne verebilir diyordu o kapıya çıktığında. Süleyman seslendi sevda bakar mısın ! sevda döndü efendim Süleyman abi dedi . nasılsın diyecektim dedi gülerek Süleyman ve kenara çekildi, allahım ne kadar çekici dedi içinden sevda ve kuzey sevdaya bakarak nasılsınız sevda dediğinde yüreği yerinden çıkacaktı sanki eh be adam dedi bak ne kolaymış bir merhaba demek gözleri açık elaydı kuzeyin ve ilginç bir karanlık vardı esrarlı bakışlar ama sanki içine işliyordu elini uzattı merhaba diyerek ama kuzey görmüyordu önce anlam veremedi Süleyman abi eli havada kaldı kızın kuzey elini sevdaya doğru uzattığında bir gariplik olduğunu sezmişti sevda allahım dedi körmüş. Elini kuzeyin tutabileceği şekilde ellerine değdirdiğinde gözlerinden sicim gibi yaşlar dökülmeye başladı Süleyman yanlarından uzaklaşmış kuzey gözlerindeki yaşları göstermemek için bakışlarını aşağıya eğmişti ama sevda hıçkırmaya başladığında kör olduğunu anladığını anlamak zor olmadı. Hep sitem ediyormuşsun ya zeytin gözlü kız ben sendeki güzelliği yüreğinde gördüğüm için hep yüreğine baktım seni sevmekse canımı verecek kadar işte ben buyum sarhoş değil rol yapmak zorundayım sevda kimse bilmemeliydi özellikle sen ama artık konuşmuyor Süleyman ‘ı çağırıyordu eve götür beni dedi Süleyman eve.
Sevda eve geldiğinde gözleri kan çanağına dönmüştü hıçkırarak ağlıyordu annesi kuzeyin bir şey yaptığını sanıp ne yaptı o sarhoş sana dediğini duyduğunda anne o kör diyebildi sadece. Annesi şaşkınlıktan küçük dilini yutacaktı az kalsın.
Kuzey hiç dışarı çıkmıyordu artık eve kapanmıştı kendi kendine kokusunu duydum ya yakından, ölsem ne diyordu ama içinde bir şeyler kopuyor o kadar çok istiyordu ki sevdanın gelmesini bir türlü gelmedi sevda.
Sevda kendi kendini yedi bitirdi uzun zaman ve bir gün kapısını çaldı kuzeyin şaşırdı kuzey sesini duyduğunda kapıyı açtı suskun kapıya doğru bakıyordu buradayım dedi sevda neden tedavi olmadın neden söylemedin kimseye şimdi hemen gidiyoruz dedi kuzey nereye diye sordu doktora hemen doktora oysa kuzey ameliyat için gün almıştı bile kekeledi sevda ben yarın ameliyat olacağım hiç düşünmemiştim ama seni görmek için ameliyat olacağım.
Doktorların verdiği gün çok yakın olmuştu aslında çok gitmemişti ama her seferinde hiçbir şey bulamamışlardı gözlerinde bir şey yoktu. Bu sefer ki çok farklıydı yeni doktoru bir diş doktoru arkadaşı ile gireceğini söylediğinde ameliyata şaşırmıştı. Masaya yatırıldığında bir iğne yaptılar konuşuyorlardı bir anda her yer flu oldu uyandığında normal bir odada idi ve çok üşüyordu. Ellerini tutan sıcaklığın sahibini hıçkırıklarından kokusundan tanımıştı sevda dedi. Evet benim . acılarına rağmen gülümseyerek yanıtladı biliyorum senin bahar kokundan tanıdım. Bu gün heyecan dolu olacaktı gözlerindeki bant açılacaktı acaba görebilecek miydi. Ağzındaki boşluk rahatsız ediyordu onu ama önce gözlerim dedi. Bütün mahalle oradaydı neredeyse sevdayı arkalarına sakladılar doktor bantları açtığında her yer bulanıktı uzun zaman sonra netleşmeye başladı evet görüyordu ama arkada dişlerini sıkıca birbirine kenetlemiş olan güzellikte takılı kaldı gözü, doktor ışık tuttuğunda çok zorlamıştı kendisini göremiyorum dedi sonra her yer karanlık doktor o an sevdanın gözyaşları yanaklarına düşmeye başlamıştı bile kuzey daha fazla dayanamadı . ancak dedi doktor şu karşımdaki bahar gözlerin gözyaşı dökmesi var ya o siyah kirpiklerin, o güzel yüze dökülüşü hiç güzel değil. Gözlerini sevdaya çevirdi tekrar ağlama dedi yanıma gel o an ortalık ana baba günü oldu mahalleli bu iyi yürekli adama sevinirken onlar sarmaş dolaş olmuştu bile..
Sevda ağır bir türküydü dilinde
Sevda ağır bir sevgiydi yüreğinde
Ve sevda yüreğindeki gözleriydi onun
BAZEN YANIBAŞIMIZDAKİLERİ GÖRMEKTEN ACİZ KALIRIZ, OYSA YANIBAŞIMIZDA GİZLİDİR SEVDALAR. GÖNÜL GÖZÜNÜZÜN HEP AÇIK OLMASI DİLEĞİ İLE.. ECOGÖZLERİ BAHAR hikayesini okudunuz.
Bu hikaye 5149 kez okundu.


<< Önceki Hikaye || Sonraki Hikaye >>

Bu kategoride en çok okunan 10 hikaye

1. Son Mesaj ( Okumanızı İstiyorum)
2. Bir Erkeğin Neden Değiştiğini Öğrenmek İsteyen Okusun - Yaşanmış...
3. Sonsuz Aşk
4. ilk aşk unutulmaz
5. canım yandı
6. TESADÜTLE BAŞLAYAN AŞK
7. ♥♥SENİ SEVİYORUM♥♥
8. bu aşk bir efsane gerçek hikaye
9. UMUTSUZ AŞIK
10. askım askımıza sahıp cıkmaya calısıyorum
Burada geçen Hikayelerden ekleyenler sorumludur.Canim.net hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
iletisim  Reklam  Gizlilik sözlesmesi
Diger sitelerimize baktiniz mi ? Radyo Dinle - milli piyango sonuclari - 2017 yeni yil mesajlari - Güzel sözler 2003- 2016 Canim.net Her hakki saklidir.